wydarzenia

EUROPAPERS po raz drugi  partnerem Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

Europejski Kongres Mobilności Pracy to największe w Europie wydarzenie poświęcone tematyce delegowania pracowników.

Organizatorem Kongresu jest Inicjatywa Mobilności Pracy, organizacja zrzeszająca przedstawicieli nauki, biznesu i administracji, zajmująca się problematyką mobilności pracy, w szczególności delegowania pracowników.

Europejski Kongres Mobilności Pracy to forum wymiany wiedzy na temat zasad delegowania prawników dla wszystkich zainteresowanych środowisk. Umożliwia to obecność zarówno pracodawców, jak i polityków, urzędników administracji publicznej, naukowców, prawników i związków zawodowych.

Uczestnicy EKMP otrzymują konkretną i aktualną wiedzę na temat obowiązujących przepisów, ich prawidłowej interpretacji oraz aktualnych wytycznych, którymi kierują się instytucje egzekwujące prawo regulujące zasady delegowania pracowników. W drugim dniu Kongresu, dedykowanym pracodawcom, uczestnicy otrzymują odpowiedzi na pytania i rozwiązania konkretnych problemów, których nie mają szans uzyskać nigdzie indziej.

fot_piotrszalanski.pl_VEKMP_574

Europapers już po raz drugi było obecne podczas kongresu. Przyglądaliśmy się zmianom w przepisach próbując przewidzieć ich skutki  tak aby, jak najlepiej dopasować nasze rozwiązanie do zmieniającej się rzeczywistości.

Rozmowy z obecnymi jak i zainteresowanymi klientami uświadomiły nam po raz kolejny jak bardzo potrzebne są rozwiązania informatyczne w tej branży. Przedsiębiorcy nie mogą poświęcać czasu na zastanawianie się czy dokumentacja jest wypełniania poprawnie. Mają większe problemy do rozwiązania i codziennie stawiają czoła nowym wyzwaniom. Dzięki Europapers i automatyzacji procesów delegowania mogą całą swoją uwagę skierować na rozwój organizacji.

Dziękujemy organizatorom oraz osobom, które odwiedziły nasze stoisko.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Szkolenie – czerwiec 2017:

Delegowanie pracowników/zleceniobiorców do Niemiec w 2017 roku

IMG_3957

21 Czerwca 2017 roku w klimatycznej sali „Zielonej” hotelu Europejskiego w Krakowie odbyło się szkolenie obejmujące swoją tematyką zagadnienia związane z delegowaniem pracowników do Niemiec w kontekście przepisów obowiązujących w 2017 roku.

Uczestnicy szkolenia mogli się m.in. dowiedzieć:

  • w jaki sposób obliczać stawki minimalne dla pracowników,
  • jakie wydatki można zaliczyć do płacy minimalnej a jakie nie są jej składnikiem,
  • kiedy stosować delegowanie z art. 12.1 a kiedy 13.1 i jakie wiążą się z tym obowiązki ciążące na pracodawcy,
  • rozmawialiśmy na temat delegowania pracowników z Ukrainy i w tym kontekście uczestnicy szkolenia poznali wymagania jakie stoją przed pracodawcą,
  • kiedy pracownik kwalifikuje się do zgłoszenia w Soka-Bau i kiedy podlega pod przepisy związane z układami zbiorowymi,
  • jak ustrzec się przed koniecznością odprowadzania podwójnego opodatkowania,
  • czym jest zasada 183 dni i jak się ją oblicza,
  • kiedy przysługuje zwolnienie PIT – 30%,

Te oraz wiele innych tematów zostały szczegółowo wyjaśnione przez prowadzącą szkolenie Panią dr Katarzynę Styrną – Bartman z LL.M. Radcą prawnym specjalizującym się w europejskim prawie pracy i tematyce delegowania pracowników za granicę.

Zapraszamy na kolejne edycje szkoleń związanych z tematyką delegowania pracowników w najbliższej przyszłości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu.

EUROPAPERS partnerem Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, który odbywał się 7-8 Listopada 2016.

fot_piotr_szalanski_ekmp2016_499

Europejski Kongres Mobilności Pracy

jest największym cyklicznym wydarzeniem w Europie, poświęconym tematyce delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń wszystkich stron zainteresowanych tematyką delegowania pracowników od biznesu przez organizacje pozarządowe, Państwową Inspekcję Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, aż po środowisko akademickie i prawnicze.
TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIES Na stronie Europapers używamy wyłącznie niezbędne pliki cookies, aby zapewnić jak najlepsze działanie strony oraz przechowywanie ustawień. Każdy użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
AKCEPTUJĘ